| Faranume97 a întrebat:

Buna,pentru a calatorii cu avionul din Anglia pana'n Romania ce trebuie sa am? nu am vaccin si nu stiu ce-mi trebuie, si as mai vrea sa stiu daca trebuie sa stau in carantina.dau funda

Răspuns Câştigător
| FirstExplorer252562 a răspuns:

Trebuie sa ai test PCR! Dar trebuie sa-l obtii in ziua in care pleci pentru ca acel test e valabil 24 sau 48 ore nu sunt sigur, apoi cand te intorci inapoi iar trebuie sa-ti faci testul PCR, numai asa nu te va baga in carantina nici in RO, nici in Anglia! Daca nu faci acel test atunci te lasa sa treci dar 2 saptamani vei sta in carantina! Bafta!

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns (pentru FirstExplorer252562):

Am uitat... daca te vaccinezi nu mai ai nevoie de test!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Minim 12 clase, ca sa te primim inapoi.
Si vaccin.

| Faranume97 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

As vrea si eu sa stiu ce am scris gresit, domnule profesor!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Faranume97):

"a calatorii"
Se pune litera mare la inceput de propozitie.
Plus greselile pe care le-a rezolvat corectarea automata.
Daca te vaccinai nu exista intrebarea, nu exista raspunsul meu rautacios.

| Faranume97 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si nici nu ma voi vaccina, stai linistit, daca tu vrei sa "crapi" de mana lor bravo tie?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Faranume97):

Merci.
Deci ramai acolo, n-avem nevoie de salahori.

| Faranume97 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

? nici noi de istea care cred inca in Mos Craciun

| FirstExplorer252562 a răspuns:

Nu uita de PLF! Chiar daca te lasa sa-l completezi cu mai multe zile inainte sa intri in tara, acesta este valabil doar 24 de ore!
http://www.ms.ro/formularul-digital-de-intrare-in-romania/

| Faranume97 explică (pentru FirstExplorer252562):

Buna, as mai avea o intrebare daca nu fac test cpr inainte de a urca in avion (din Anglia spre Romania)ma va lasa sa trec?

| lpavel a răspuns (pentru Faranume97):

Da, dar te va baga in carantina! Inainte de a urca in avion iti vor lua datele, adresa iar cand ajungi acasa nu vei mai avea voie sa parasesti locuinta 2 saptamani, asta inseamna carantina! Spre Anglia nici nu te vor lasa sa urci in avion fara test PCR!