| ZeePinkStar a întrebat:

Buna happy Plec in excursie o saptamana in Ungaria si Austria si nu stiu cati forinti sa imi cumpar. Aveti idee ce se poate cumpara cu 1.000 de forinti? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Preturile sunt cam ca si la noi +- cativa lei. Oricum ar fi bine sa iti calculezi o "marja" de "eroare". E urat sa ramai fara bani cand ti-e lumea mai draga, dar in mare cum am spus preturile sunt destul de aproapiate de ale noastre.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua cafele sau 2 litri de motorina.
Daca ai card foloseste cardul.Este mult mai avantajos decat sa platesti in Euro.

| AgathaRo a răspuns:

Cardul de credit e cel mai bine sa nu te insele la magazin sau pe unde te mai duci.

| mihai69 a răspuns:

1000 HUF ~= 14, 5 RON; adică nu prea mare lucru. probabil ar merge de o pizza și ceva suc... Prețurile (cum s-a spus deja) sunt cam ca pe la noi, în funcție și de magazin și de amplasarea sa (zonă turistică / centru / periferie).
Un card de credit/debit e foarte util la cumpărături, acolo unde e acceptată plata cu aceste mijloace. Eviți schimbul valutar inutil. Și nici nu rămâi cu „firfirici" inutile prin portofel.
Suma necesară o calculezi în funcție de ce anume ai inclus în prețul excursiei: mese, intrări la muzee, transport în comun etc.