| deereeglat a întrebat:

Buna seara,
Am venit in Finlanda cu autoturismul, si cand am iesit din Romania a trebuit sa prezint cartea de identitate, in celelalte tari nimic.
Acum vreau sa ajung inapoi in Romania, dar cu avionul, avionul pleaca din Helsinki, face escala la Berlin si apoi in Bucuresti.
Intrebarea mea este: este nevoie de pasaport pentru aceste lucruri, este in regula decat cu buletinul_
Multumesc frumos.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul cartea de identitate, Germania face parte din UE si in toate tarile UE se poate calatori cu CI.