| TDGeorge a întrebat:

Bună seara, as avea o intrebare doar pentru cunoscatori.
Am un bilet de avion Italia-Germania cu escală în Londra, insa eu nu am pasaport, doar buletin. Se poate face escala sau se poate sa nu imi dea drumul cei de la control sa pot lua avionul spre Germania? Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea cu pasaportul versus buletin dar nu inteleg o treaba.
De ce trebuie sa faci escala la Londra avand in vedere ca distanta dintre Italia si Germania nu este una mare? Trebuie sa ocolesti peste 2000 de kilometri ca sa ajungi in Germania?
Nu se gasesc avioane direct spre Germania?

| TDGeorge explică (pentru darrio2007):

Asa am gasit zborul, altun nu am gasit

| darrio2007 a răspuns (pentru TDGeorge):

Si costul este altul. Imposibil sa nu fi gasit alt zbor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti se va permite îmbarcare către zborul de UK. Adică problemei ai să ai înainte să ajungi acolo.