| leammari a întrebat:

Salutare! Daca din Roma calatoresc catre Romania doar cu buletinul dar avionul are escală in Albania care nu este in EU, imi trebuie neaparat pasaport?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu iti trebuie pasaport, tu nu intri in Albania, nu iesi din aeroport, iar acolo e spatiu international. Avionul face doar o oprire acolo, asa ca nu ai tu treaba cu prefectura laughing

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, pentru ca vei fi in aeroport, până vei pleca iar, nu intri in țară.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cetatenii romani pot intra in Albania doar pe baza cartii de identitate asa ca nu conteaza.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| ValentinMihai78 a răspuns:

Întrebarea asta o puneți la plecare, direct la agenția de bilete de avion. Fiecare țară are regulile ei!