| Goldenbulle7 a întrebat:

Este permis sa urc cu bicicleta in tren?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cumpara bilet special pentru bicicleta de obicei 50% din pretul unui bilet intreg.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, cu bilet. Poti sa aranjezi si cu nasu.

| Valy4567 a răspuns:

Doar în unele trenuri, de reglulă cele inter-regio și se plătește o taxă.

| Hahahaihui a răspuns:

Da, e un permis special cu examinare rapidă, iar cererea pentru înscrierea în examen se realizează imediat după ce flutură steagul galben...ptr mai multe informații întrebați lăcătușul mecanic. Durata valabilității este până îți aruncă nașu bicicleta pe geam și te? înjură de mă-ta.

| mont a răspuns:

In unele trenuri da, in altele nu. Vezi însă ca trebuie sa cumperi bilet și pentru bicicleta, in funcție de tren tariful pentru bicicleta find variat. In caz ca urci cu bicicleta in tren direct fără bilet/intr-un tren ce nu are vagon de biciclete vei fi taxat cu un tarif suplimentar (mai) mare.

| Iote a răspuns:

Exista trenuri care au vagoane pentru biciclete. Altfel, nu.