| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. As dori sa stiu daca poti calatori cu trenul avand bicicleta cu tine (pana la mare, de exemplu)? Sau daca nu-ti e permis sa o iei in tren, macar in autocar credeti ca ar fi vreo posibilitate? Multumesc.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O pui la tren la coletărie. Să i iei cu tine în vagon, nu.

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

Nu ati mai calatorit cu trenul din tinerete, nu-i asa? Nu mai are coletarie.

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

Da, cum sa nu! Ca transferoviar circula de-a lungul si de-a latul tarii.

| mihai69 a răspuns:

Da, există trenuri în care poți lua și bicicleta. Dacă e pliantă, e gratis.
https://www.cfrcalatori.ro/transportul-bicicletelor-si-schiurilor/

| Iote a răspuns:

Exista trenuri care au vagoane cu loc pentru biciclete. Cand vrei sa pleci, intereseaza-te la gara daca pe ruta ta si la trenul dorit au asa ceva. In autocar, nu prea cred ca poti.