| Cristina0911 a întrebat:

Luna viitoare eu si sotul meu vrem sa plecam in Germania la munca. Stie cineva cum se procedeaza cu cazarea, daca trebuie sa fim angajati pentru a inchiria o garsoniera? Mentionez ca vom merge in Bonn.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca ii pasa cuiva daca sunteti sau nu aganjati atat timp cat platiti la timp chiria

| Cristina0911 explică (pentru suntserios):

Din cate am inteles eu nemtii sunt foarte precauti si numarul de cereri e mai mare decat cel de oferte pentru inchirieri garsoniere...am cautat pe un site german si de gasit se gaseste dar am inteles ca propietarii vor sa vada posibilii client face to face. M-ar interesa sa inchiriez inainte de a pleca daca se poate..sa am unde sa trag happy

| mihai69 a răspuns (pentru Cristina0911):

Mergi la ceva prieteni, pentru început.

| Cristina0911 explică (pentru mihai69):

La prieteni mergem dar nu vreau sa stau pe capul lor, vreau sa inchiriez happy

| mihai69 a răspuns (pentru Cristina0911):

Dacă ei stau acolo de mai mult timp, te vor ajuta și cu închirierea, și cu punerea în legătură cu persoane care să vă ajute / îndrume acolo (inclusiv autorități).