| ArisDi a întrebat:

Am o nedumerire in legatura cu cazarea la un hotel sau inchirierea unui apartament. Eu si niste prieteni vrem sa mergem la neversea si faza e ca toti suntem minori si nu stim daca pentru a inchiria un apartament sau pentru cazarea la un hotel trebuie neaparat sa fie si un adult cu noi sau nu. Deci puteti sa imi spuneti daca trebuie sa fie neaparat si un adult cu noi sau nu? Msss si dau funda

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Pentru a inchiria o camera la hotel, da, trebuie sa fie cineva care este major cu voi.
Inchirierea unui apartament se face la negru. Singura conditie este sa fie de acord proprietarul. Puteti merge, deci.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hotelurile si motelurile categoric nu dau camere minorilor!
Posibil la vreo pensiune obscura, dar nici acolo nu-i garantat ca ala este dispus sa va primeasca ilegal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice unitate de cazare care se respecta nu inchiriaza minorilor