| urbanghost a întrebat:

Buna seara, vreau sa plec in Anglia la munca, ce ziceti se merita? Am auzit ca deocamdata ei nu sunt cazuti asa rau de tot din punct de vedere al locurilor de munca...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cunosteam un circar care s-a intors in tara si altceva nu gasise de munca in UK, asta e criza economica care s-a profundizat mai mult in tarile straine.

| urbanghost explică (pentru mgtow):

Eu sunt in Italia de catva timp si aici totul e mort, italenii stau majoritatea acasa pentru ca nu au de munca si ma gandeam sa-mi schimb locatia, engleza stiu nu e o problema dar nu sunt sigur daca voi gasi ceva si sa ma duc asa aiurea pe drum sa cheltui bani nu prea imi convine...

| simiy a răspuns:

Eu sunt in Anglia si nu are rost sa vii numai daca ai bani sa te intretii cel putin 2 luni in cazul in care nu gasesti de lucru mai repede. Lucru se gaseste foarte greu fara acte, noi romanii nu avem drept de lucru aici. Actele dureaza destul de mult, eu am aplicat in aprilie si inca nu am nici un raspuns. Daca nu ai pe cineva la care sa mergi si sa te ajute la inceput nu cred ca are rost sa te pornesti, o spun din proprie experienta. Nici aici nu se fac bani ca altadata.

| iordanP a răspuns:

Cam asa e peste tot din pacate, poate ca s-ar merita sa incarci, dar e riscant, sfatul meu este sa incerci sa faci un curs de calificare spre un domeniu cautat, ai avea sanse mai mult tinand cont ca la sfarsit obtii si o certificare. Te poti informa mai mult la cei de la ascendis, si au sedii in mai multe tari http://ascendis.ro/certificari