| ioanaadam a întrebat:

Buna! Stie cineva daca anul asta s-a schimbat felul in care mergi pe litoral cu trenul? Anul trecut locomotiva se schimba in gara de la Constanta si asteptai pe peron 20-30 de min pana venea locomotiva diesel. Am inteles ca anul asta cica exista si optiunea de a schimba trenul direct la Constanta. Cum imi pot da seama ce tren stationeaza in gara sa i se schimbe locomotiva si la ce tren trebuie sa schimb cu alt tren?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Poți să suni la informații CFR să întrebi. Este mai simplu.
Există parcă și o aplicație a CFR, a mersului trenurilor; poate găsești informația de care ai nevoie chiar acolo.