| Anndra09 a întrebat:

sunt din oradea si trebuie sa ajung in Bucuresti in sectorul 2.imi poate spune ceva in ce gara trebuie sa cobor si cu ce mijloc de transport pot sa ajung pe strada dragos voda? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Niro5 a răspuns:

Da,clar! Oborul e foarte aproape de Calea Mosilor(eu stau chiar in zona). Gara de Nord e ..hoho,departe,plus ca te complici cu multe autobuze, vin si greu in statie.Si cu metroul nu te sfatuiesc.Pentru ca nu e gura de metrou acolo unde vrei tu sa ajungi.Deci ori o iei pe la Gara de nord, si de la gara iei metroul pana la Obor, si de acolo, exact asa cum ti-am spus mai sus, ori cobori direct la Gara Obor. Sper ca te-am putut ajuta.

14 răspunsuri:
| whattt a răspuns:

Cobori la gara de nord

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru whattt):

Daca tot ii dai sfaturi, da-i frate ca lumea, nu doar ca sa aduni raspunsuri, sa primesti tricoul! Gara de Nord e la mama naibii de unde vrea ea sa ajunga!

Răspuns utilizator avertizat
| ChocolateFantasy a răspuns:

Depinde ce ruta iti alegi. Poti cobora la Gara Obor, de la gara obor iei 21 pe Soseaua Mosilor, pana la Liceul Hermes(intrebi si tu), si de acolo iei 135, care circula pe Dragos Voda.Eu ti-am zis puncte de reper, tu tot ce ai de facut este sa intrebi lumea de aceste puncte, atunci cand ajungi in Bucurestihappy

| Anndra09 explică (pentru ChocolateFantasy):

Mersi multhappy de la gara obor imi este mai usor sa ajung pe acea strada decat de la gara de nord?

| Anndra09 explică (pentru Niro5):

Multumesc mult!

| Anndra09 explică (pentru ChocolateFantasy):

De la Gara de nord spre gara obor circula un anume metrou? si care ar fi acela daca poti sa imi spuihappy

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru Anndra09):

Pai este metrou spre Eroilor sau spre Victoriei-Stefan cel Mare-Obor-Iancului-Dristor.Sunt 2 statii de la Gara de Nord pana la Obor.

| Anndra09 explică (pentru Niro5):

Va multumesc tuturor pentru ajutor! M-am descurcat, a fost ok.De la gara obor am luat taxi-ul.am zis ca nu are rost sa ne complicam cu mijloacele de transport.:*

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru Anndra09):

Da..adevarul e ca cu taxiul e cel mai eficient, dar ai si mare grija! Pentru ca sunt unii taximetristi mai smecheri si daca vad ca nu esti de pe aici si ca nu cunosti zonele, te invart peste tot doar ca sa-ti ia mai mult.Ma bucur ca te-am putut ajuta!:*

| Anndra09 explică (pentru ChocolateFantasy):

A fost chiar ok taximetristulhappy

| Niro5 a răspuns (pentru Anndra09):

Da,clar! Oborul e foarte aproape de Calea Mosilor(eu stau chiar in zona). Gara de Nord e ..hoho,departe,plus ca te complici cu multe autobuze, vin si greu in statie.Si cu metroul nu te sfatuiesc.Pentru ca nu e gura de metrou acolo unde vrei tu sa ajungi.Deci ori o iei pe la Gara de nord, si de la gara iei metroul pana la Obor, si de acolo, exact asa cum ti-am spus mai sus, ori cobori direct la Gara Obor. Sper ca te-am putut ajuta.

| Niro5 a răspuns:

Gara de Nord -> metrou 3 statii -> Obor, de acolo pe jos, e foarte aproape.
Harta metrou: http://www.infoghidromania.com/files/harta-metrou-bucuresti.png