| denisamihaela a întrebat:

Accesul in Republica Moldova se poate face doar prin prezentarea buletinului la vama?

10 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Nu, iti trebuie pasaport pentru ca republica moldova nu e in ue

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

De mai bine de 2 ani exista acorduri de calatorie cu Moldova si nu mai ai nevoie de pasaport

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru suntserios):

Interesant eu toti astia din republica moldova de la facultate i-am vazut cu pasaport

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Pai logic ca moldovenii au nevoie de pasaport ca ei intra in UE. Romanii ca sa se duca in Moldova nu au nevoie

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru suntserios):

Care e logica? nu prea o vad eu nu am nevoie de pasaport sa intru intr-o tara in care rezidentii acelei tari au nevoie de pasaport sa intre in tara mea

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Pentru ca ei nu sunt membri UE si au nevoie de pasaport sa intre in uniune.

La fel cum noi avem nevoie de viza sa merge in State, iar ei nu au nevoie de viza sa vina in Romania

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru suntserios):

Daca avem nevoie de pasaport sa mergem undeva in afara ue in cazul asta sua nu se aplica si in cazul rm? e acelasi lucru

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Nu e nicidecum acelasi lucru. Fiecare tara in functie de politicile pe care le are permite sau un accesul pe baza de pasaport / viza

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Nu îți trebuie pașaport pentru Republica Moldova, intri pe bază de buletin, măi Andrei.