| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma repede va rog! Funda celui mai bun raspuns.
Doresc sa imi cumpar doua bilete de avion de la Timisoara la Roma cu Wizz Air. Plecarea este in 2 iulie. Din cate am vazut bagajul de mana mic este gratis. Daca aleg bagaj de mana mare (cu plata) mai am dreptul si la bagaj de mana mic? M-am gandit sa duc un troller si un rucsac de persoana. Se poate? Sau este mai bine sa aleg bagajul la cala? (unul pentru amandoi).

Daca am sa cumpar azi biletul cand trebuie sa fac check-inul online?

Ce alte sfaturi mai imi dati?
Nu am mai zburat cu avionul. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| pagetoc a răspuns:

Fie ca ai sau nu bagaj de cala, ai dreptul la 1 bagaj de mana pana in 10 kg si sa nu fie f. mare, au dimensiunile pe site. Daca ai un ghiodan in spate, nici macar nu ti-l cantaresc. Check-in`ul poti sa-l fac dupa ce iti cumperi biletul sau inainte cu 2 zile. Ceva de genul. Ai grija daca ai legaturi in alta parte, sa-ti lasi o marja de eroare caci mai sunt intarzieri. Pentru variante, mai gasesti bilete ieftine aici: http://bit.ly/1c6Cd4O
Calatorie placuta!

3 răspunsuri:
| Anonim37 a răspuns:

Eu din cate stiu ai voie la un bagaj de mana pana in 10 kg + poseta big grin
nu stiu cand trebuie sa faci check-inul...mereu cumpar bilete de la sediu.e mai sigur happy

| Bya28 a răspuns:

Eu din cate stiu ai voie la un bagaj de mana pana in 10 kg + poseta