| ionut20133 a întrebat:

am si eu o intrebare, eu cu prietena mea si cu inca un prieten si prietena lui am dori sa gasim o locatie mai izolata de lume in Romania de preferabil gen spre zone muntoase dar in siguranta unde sunt. Ar putea fi doar cateva case am dori sa ne mutam mai retrasi de oameni de populatie sa traim o astfel de experienta sa facem 2 casute stil taranesc poate pare putin nebuneste dar dorim sa traim astfel de experienta stam stam undeva fara grij si stres... ceva recomandari cu locatii?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Recomandări? Să reveniți cu picioarele pe pământ. În prima oră în care ai rămas fără curent (la telefon, pc) ai capitulat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista sute de astfel de sate. Apusenii sunt plini de sate izolate.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Prin Maramurs gasiti experiente de genul.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cati ani aveti, fiecare? ce/cata experienta are fiecare, de supravietuire il zone cu conditii minimale? cat de bine rezistati la stress? Suna placut ce spui tu; dar... este chinuitor daca nu aveti o minima experienta de viata! Bafta deasa si mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce „în România preferabil"?
Căutați ceva fiorduri din Suedia, Norvegia. Nici Finlanda nu sună rău happy