| Bibik_7861 a întrebat:

Buna TpU, am si eu o intrebare.in vacanta de vara o sa plec in spania eu si fartele meu dar nici unul nu avem 18 ani.

Intrebarea este:Ne trebuie pasapoarte? ne vom duce cu avionultongue

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu va trebuie pasapoarte, este destul daca aveti carte de identitate. Doar daca nu aveti carte de identitate(aveti sub 14 ani) va trebuie pasaport. De asemenea va trebuie cate o declaratie notariala autentificata, data de ambii parinti, prin care acestia sunt de acord sa plecati in strainatate, indica ca insotitori personalul de bord al avionului(indicand compania aviatica si numarul zborului) si cu cine veti sta in Spania. Numai bine!

6 răspunsuri:
| raluk200 a răspuns:

Da...pentru ca nu aveti inca 18 ani. daca ati fi avut era de ajuns doar buletinul

| Bibik_7861 explică:

Aman2 avem peste 14 ani, mersi mult pentru raspunsuri

| BioSfera a răspuns:

Pentru a calatori in Spania nu este necesar pasaportul.Se poate calatori cu cartea de identitate. De mentionat este faptul ca tutorii vostrii(parintii/parintele)trebuie sa faca la aeroport o imputernicire speciala pentru ca voi doi sa puteti calatori, in caz contrar avand in vedere faptul ca sunteti minori fara aceasta imputernicire sau neinsotiti de o persoana majora(imputernicita)nu veti putea calatori in afara tarii.Succes!(sper ca raspunsul a fost folositor)

| Bibik_7861 explică:

Mai este de mentinut ca nu vom fi insotiti

| morion a răspuns:

Ducetiva cu buletinu

| lilly12345678 a răspuns:

Nu va trebuie pasaport ci doar un act semnat de parintii vostri pentru ca va trebui sa le arati stuardezelor pentru ca ele au grija de voi pe parculsul zborului