| Airamanys a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi, sunt in Anglia si merg in tara pentru cateva zile si am bilet la avion, iar in bilet e inclus doar bagajul de mana cel de 10 kg. daca am valiza de 10 kg si geanta mea de umar e ok? Sau trebuie sa am una dintre ele? Geanta de umar se considera ca bagaj de mana? Si ce nu am voie sa pun geanta de 10 kg?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparent zbori cu un low cost... si aici depinde de politica firmei. La wizz air nu te lasa cu 2 genti chiar si de umar fiind

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Poti depinde si de firma, eu am fost in Anglia si am avut troler care il lu-am cu mine in avion plus bagaj de mana sincer sa fiu am avut geanta in care am avut laptop-ul si nu mi-a spus nimic