| anonwhy a întrebat:

Astazi as vrea sa va intreb ceva.
Se organizeaza o excursie cu niste copii de a6-a, iar eu voiam sa merg cu alte 4 colege, deci practic 5 din clasa mea merg. Dar, nu am cu cine sa stau in autocar, si voi fi nevoita sa stau cu un copil mai mic ca mine, care isi bate joc, ca "asa-i la moda" in zilele de astazi.
In camera de asemenea, se stau doar cate 2, iar eu va trebui cel mai probabil sa stau cu copiii mici. Colegele mele si-au facut grupulete si sunt 2 perechi, dar eu? crying
Nu stiu ce sa fac. Sa merg sau nu in excursia asta? Eu sunt mai mare cu un an decat copiii care vor merge in excursie. Stiu ca colegele mele se vor lauda si chestii de genul... si e super enervant. Deci, sa merg? Sau sa nu merg.

2 răspunsuri:
| alexandru0995 a răspuns:

De ce nu sunt si ei tot copii, o sa va distari o sa fie frumos nu conteaza ca sunt mai mici o sa se simta bine si ei in preajma celor mari, la fel cum te simti si tu cand vrei sa iesi cu persoane mai mari sau la fel ca tine, nu e bine sa dispretuim pe cei mai mici..parerea mea este sa te duci si sa te distrezi si tu cu ei succes

| Violleta2022 a răspuns:

Daca pentru tine statul cu cei mici este o asa mare problema, mai bine nu te duce!