| Zorok a întrebat:

Buna >TPU:! Diriga noastra ne-a spus sa ne interesam de cateva orase/locatii unde sa facem o excursie de 3/4 zile.Mi-ati putea da cateva orase/locatii unde sa mergem?
Funda >:

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sighisoara
Sibiu
Brasov
in Apuseni
Valea Prahovei daca nu ati fost
la mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piatra Neamt - Durau (munte)

| doiaruxxx a răspuns:

Alba Iulia
Deva
Brasov
sau
prin bucegi la sfinx, babele;
la SARMI SEGETUZA
etc

| oanamaya25 a răspuns:

Buna! Doamnei diriginte,ai putea sa recomanzi vorbind si cu alti colegi,orasul Sibiu. Aveti foarte multe obiective turistice atat in oras cat si in afara(imprejurimi),importante:muzee,Sibiul vechi, cladiri istorice, parcuri si gradini, Balea Lac, Cascada Balea(cea mai mare cascada in trepte din Romania.Lacul Iezerul Mare din Marginimea Sibiului, posibilitatea de a ajunge in Varful Magura, aflat la mica distanta de orasul Cisnadie, de unde veti avea posibilitatea de a admira Valea Sadului strajuita de Muntii Lotrului, cu impunatorul varf al Prejbei(1781m).In general pentru copii mai mari de clasa a-V-a, din punctul meu de vedere.O zi buna!

| GabrielPaladin a răspuns:

Sinaia-Busteni-Predeal
aveti ce vizita, sunt trasee turistice, plus de asta este bine si sanatos sa petreceti timp in natura.

| Darius392 a răspuns:

Eu am fost si recomand judetul Valcea.
Sunt superbe: Transalpina, Salina (Ocnele Mari) și mânăstirea Cozia, mi-au plăcut foarte mult și cred că și vouă v-ar plăcea

| GeorgeHilgard a răspuns:

Impartim pe 2 grupe:
1.Strainatate
-Insulele Corfu(spectaculoase)
-Roma(Aveti ce vedea)
-Paris(super)
2.Dar cum nu cred eu ca diriginta va va cara in spate pana peste granite, voi recomanda ceva intern:
-Brasov
-Sighisoara
-Sibiu
-Valea Prahovei
-Litoralul
-Ocna sibiului
-Muntii Bucegi
-Muntii Transfagarasan
-Transalpina
Si acum ceva ce mie mi-a placut:recomand sa vizitati Castelul Peles.Este incomparabil, de o frumusete rara.
Pierzi tot daca nu vizitezi Sibiu.Ai multe de vazut:Muzeul satului(cel mai frumos loc din Romania CONFORM UNOR STATISTICI)+Gradina Zoologica+Ocna Sibiului+Parcul de Aventuri.Mergeti la Sibiu si plecati de acolo peste o saptamana! happy