| ioanadragalasa a întrebat:

BUna TPU.Duminica plec in tabara(cum v-am mai spus) si nu stiu ce sa pun in bagaj.Puteti sa enumerati hainele?
Tabara e la bran(brasov). FUnda!(scuze categoria)

3 răspunsuri:
| Mandarina888 a răspuns:

Important este sa nu iti pui haine foarte multe, iti pui ceva cu care sa stai peste zi haine lejere iti iei la tine pentru orice eventualitate o geaca sau un hanorac mai gros, o pijama si eventual daca mergeti seara undeva inclub sau eu stiu sa iti iei niste haine mai de oras dar sa nu uiti si ceva mai gros ca nu se stie cum va fi vremea!

| rafaell a răspuns:

Pai trebuie pijamale, bluzite, tricouri, sosete, adidasi(2perechi)daca vrei papuci, hanorac(cum a spus si mandarina)pantaloni scurti(daca nu vrei tot trebuie vreo 4-5perechi sa stai lejer prin casa si daca vaduceti undeva daca sunt frumosi poti sa te duci cu ei).

| Catalina_5421 a răspuns:

Aceasta lista am primit-o si eu de la doamnele profesoare cu care merg. Ar mai fi de adaugat dar te descurci!

- rucsac, geamantan, borseta, rucsac mai mic pentru plimbari etc
- lenjerie intima( cate 7 bucati )
- sosete 7-8 perechi
- trening ( 1-2 perechi)
- adidasi / bocanci
- sandale sau papuci de camera - cana plastic
- pijamale, periuta de dinti si pasta de dinti -
- pulovere si pantaloni mai grosi -sandwich-uri pentru drum
- tricouri si pantaloni scurti - fructe, bomboane mentolate
- costum de baie -prajituri de casa
- prosoape, cearsaf(daca doriti)
- sapca, palarie de soare, ochelari soare
- ac cu ata, unghiera, pieptene,
- sapun, gel de dus, sampon de par
- pungi menagere pentru depozitarea gunoaielor
- pungi menajere pentru pastrarea lucrurilor murdare
- hartie igienica, servetele etc.
- Telefonul si incarcatorul( doar daca considerati ca este necesar telefonul)
- Diferite jocuri: carti, table, sah, minge, etc
- Aparat de fotografiat/baterii
- Umbrela sau pelerina de ploaie
- Medicamente in cazul in care considerati necesar( paracetamol, sirop de tuse, algocalmin, pentru intepaturi insecte etc)
- Pansamente, leucoplast, rivanol, spirt ( pentru intreaga echipa)
Spar ca te-am ajutat. Si eu plec in tabara la Baia Mare! Distractie placuta!