| Anisia_Ani_2001 a întrebat:

Buna TPU.
In Decembrie vreau sa zbor cu avionul in Germania și am anumite curiozități.
Oare am voie sa transport in bagajul de mana o rama foto cu lichid?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic daca e sub 100ml da.

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns (pentru suntserios):

Dar fiind o rama foto... e dubios :p

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Lichidele acceptate sunt maxim 50-100ml si doar in sticulute de parfum.
Lichid in rame... defintiv este dubios si iti va fi confiscata la aeroport.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde cat de mare este rama. La controlul de securitate 100% trag bagajul la o parte sa il verifice amanuntit. Nu cred ca va fi problema

| mihai69 a răspuns:

Dacă pleci din Sibiu, nu contează.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.