| Liiidiaaa a întrebat:

Buna TPU....peste cateva zile o sa mergem la Bucuresti intr-o excursie unde credeti ca am putea merge?

Răspuns Câştigător
| Andrey1995 a răspuns:

Depinde ce clasa esti...eu in clasa 4 am fost la:
Muzeul Național de Artă contemporană
Muzeul de istorie
Muzeul Antipa
Ateneul Roman
Parcul Herastrau
Parcul Cismigiu
Terra Park
Si nu prea mai stiu.Dar pe astea cred ca sigur le vei vizita.
Funda?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Muzeul satului, parcul herastrau, casa poporului, muzeul aviatiei sunt multe chestii

| Ronnie35 a răspuns:

Parcul Herastrau, Parcul Cismigiu, Ateneul Roman, Parlamentul, Muzeul National de Arta Contemporana, Muzeul de istorie, Muzeul Grigore Antipa.

| Alex10Roxy a răspuns:

La Zoo sau la Muzeul Antipa! happy am fost si eu intr-o excursie tot la Bucuresti si acolo am fost! Presupun ca e si un muzeu pentru a invata ceva! Funda? :*

| rapid211 a răspuns:

Casa poporului

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Andrey1995):

Muzeul Antipa e in renovare

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O sa aveti ghid si nu conteaza ce spunem noi si nu stiu ce timp aveti.
1. Gradina Zoologica
2. Casa Poporului
3. Centrul vechi
4. Muzee
5. Parcul Libertatii
6. Catedrala Patriarhala
7. Manastirea Cernica etc.

| DeeaRi a răspuns:

Prin parcurile din Bucuresti
Antipa
Zoo
Mall

| marcous a răspuns:

Vizitati si voi pietele mari (Victoriei, Romana, Universitate, Unirii) cateva muzee, arcul de triumf, parcul Herastrau si parcul Tineretului (eventual si Cismigiu)
Centrul vechi e frumos dar acum e populat de tot felul de persoane cu moravuri proaste. Mai sunt si o gramada de malluri, e destul de vizitat.