| DamianTPU a întrebat:

Stie cineva niste locuri frunoase de vizitat in Romania?
Un traseu (pentru ca noi vrem sa mergem intr-un oras de vizitat si sa ne cazam o noapte, apoi dimineata la prima ora sa mergem in alt oras si sa ne cazam si tot asa) cu orase de vizitat cu obiective turistice, sa fie interesant si pentru parintii mei dar si pentru mine (13 ani) si pentru fratele meu (19 ani)
Dau fundaa.

1 răspuns:
| Anonim141297 a răspuns:

Poți merge în Maramureș:

Prima noapte : Cazare în Alba-Iulia, a doua zi vizitat cetatea Alba-Carolina;

A doua noapte: cazare Sighișoara, a treia zi turul orașului cu mașina și plecare spre Maramureș și vizitare biserica Bârsana și mănăstirea Nicula;

A treia noapte: cazare în Maramureș, a patra zi traseu cu Mocănița ( necesita rezervare);

Am facut traseul anul trecut - recomand din toată inima.