| King18name a întrebat:

Sunt in Londra si as vrea sa fac ceva in weekend sau in timpul liber, dar habar nu am ce sa fac, stiu ca e ciudat, intr-un oras asa mare.dar am 2-3 prieteni, si aia ocupati. Sa merg singur undeva, iar nu e bine. Sfaturi? happy

4 răspunsuri:
| SchIULIA a răspuns:

Te poti uita la un film sau sa incerci sa gasesti pe cineva cu care sa te plimbi sau sa iesiti undeva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu e bine sa mergi singur? sunt atat de multe muzee in Londra, atatea parcuri... te plimbi cu bicicleta in HypePark, vizitezi British Museum... sigur nu l ai vazut pe tot la cat de mare e

| mihai69 a răspuns:

Am fost și eu la Londra, și tot singur m-am plimbat pe-acolo. N-ai habar ce să faci?!? De! așa e, e tare greu să alegi. Un sfat: caută saitul celor de la London Pass și vezi dacă te încântă oferta lor pentru două zile (măcar pentru plimbarea cu vaporașul pe Tamisa și tot cred că merită, plus Turnul Londrei fără să mai stai la coadă la bilete).
Dacă banii sunt oarecum o problemă, ia cel puțin un bilet pe o zi la transportul în comun și dă o fugă la Greenwich - mergi la Observator, muzeul regal al marinei, casa reginei, Cutty Shark (parcă). O2 arena merită și ea văzută...
În Londra, mergi la muzeele gratuite: National Gallery, British Museum, Roayal War Museum etc. Sau la plimbare prin Hyde Park, Piccadilly, ori St. James's. O porție de căscat gura la palatul Windsor sau pe Mall, poate ai baftă și prinzi vreo paradă a gărzilor - e demențial spectacolul!
Și câte și mai câte. N-aș avea timp două luni, nu două zile, să fac „chestii" prin orașul ăla!

| King18name explică (pentru mihai69):

Da, merci, stiu ca sunt multe de vizitat, cred ca mai trebuie sa astept, sa imi fac prieteni, Am fost si singur prin unele locuri. dar e altfel cu altii.