| Anonim9997557 a întrebat:

Tocmai ce mi-am rezervat un hotel pentru concediu pe Booking. Anul trecut am facut o rezervare tot pe Booking si m-am prezentat la hotel cu toata confirmare rezervări scoasă la xerox. Dar nu prea le-a trebuit ca stiau ca trebuie sa sosim. Acum intrebarea mea este cu ce trebuie sa te prezinti la hotel daca ai facut rezervare pe Booking? Trebuie scoasa la xerox iar toata confirmarea rezervari sau pot sa i-o arat si pe telefon! Ca este cam acelasi lucru...

8 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Hotelul are rezervarea facuta prin Booking cu numele tau si perioada. Te prezinti cu CI. Daca ai probleme, le arati confirmarea pe telefon.

| Anonim9997557 explică (pentru Peridava):

Ce inseamna CI?

| Alexaazaa a răspuns (pentru Anonim9997557):

Carte de identitate

| Dyalema a răspuns:

Prezintă-te cu bagajele

suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficient un act de identitate. Niciodata nu mi-a cerut nimeni nimic de la booking. Oricum ai in telefon confirmarea rezervarii daca e ceva.

| Peridava a răspuns (pentru Anonim9997557):

Carte de identitate (stiut ca "buletin").

| Peridava a răspuns (pentru Peridava):

Nu esti major, nu ai act de identitate? Sau, din ce tara esti?

| Aasdfghj a răspuns:

Nu trebuie nimic in afara de bani si buletin. Stiu si ei ca ai facut o rezervare. Si chiar daca vor sa iti cearca dovada, poti sa-i arati de pe telefon rezervarea, plus ca de fiecare data cand rezervi am vazut ca iti da un cod.