Întrebare recomandată | Lilly095 a întrebat:

Vara viitoare vreau să merg în SUA prin American experience, însă nu sunt convinsă pe deplin dacă merită sau nu. Voi ce părere aveți despre acest lucru? Aș dori niște argumente pro/contra (vreau să merg doar pe timpul verii, acesta fiind un program pentru studenți). Mulțumesc! Dau fundă celui mai convingător răspuns. happy

Răspuns Câştigător
| Aparaschivei_Codrin_1990 a răspuns:

Eu iti spun ca este o expierenta de neuitat, deoarece vei vedea care este diferenta uriasa dintre Romania si SUA, dar si multeorase, locuri...vei vedea oameni extraordinari...si vei vedea si cum traiesc americanii, deoarece ei sunt niste oameni extraordinari care se ajuta unul pe altul la nevoie. Iti recomand sa mergi daca ai ocazia, va fi o expierenta de neuitat. Sper ca te-am ajutat happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este prea departe!

| Lilly095 explică (pentru neutrino):

Asa e, este departe, însă am uitat să precizez că vreau să merg doar în vacanța de vară, acesta fiind un program pentru studenți. happy

| Fesnic_Raluca_1995 a răspuns:

Glumesti? A fost o prietena de a mea acolo si se auzeau puscaturi dimineata, era plin de politie, o femie a pus-o sa coboare sin autobuz daca nu o omoara! E visul meu sa ajung acolo, dar asta e pentru scoala de actorie!

| Chironda a răspuns:

Te-as sfatui sa pleci deoarece este o rara sansa...

| adrymary a răspuns:

Pro: vezi lucruri noi, inveti in acelasi timp, te distrezi, faci cumparaturi, poze, cand vei ajunge acasa din nou vei privi din alta perspectiva lucrurile
contra:esti departe de casa, departe de ai tai...

| XcrimeXD a răspuns:

Merita de oarece este o tare educata, prima economie mondiala vei vedea lucruri pe care nici nu credeai ca le vei visa, oamenii sunt extraordinari de prietenosi, esti ajutata la nevoie atat timp cat ceri ajutor si cred ca odata in viata ai sansa sa mergi in SUA succes sper ca te-am ajutat

| tristyboy a răspuns:

Uite ca am citit aici putin raspunsuri si am fost putin uimit, aflind ca a auzit inpuscaturi. Eu iti sugerez sa pleci in SUA, deoarece este o experienta superba, care te va ajuta apoi in viata. Fiind student in RM, am fost si eu in US, prin intermediul Work and Travel, am optat pentru orasul Boston, am obtinut experiente de neuitat, am fost angajat in cimpul muncii a Americii, salariul e destul de frumos. Deci, eu cred ca a pleca in SUA e o idee superba, si nu asculta toate prostiile cu impuscaturi sau omoruri, daca vei opta pentru orase ca LS, NY, Boston etc., dar nu orase in care criminalitatea persista, totul va fi bine. In primul si in primul rind, totul depinde de tine