| raMLesS a întrebat:

Ce parere aveti despre mewing? Daca sunt persoane care sunt contra, vreau argumente.

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu vreau să schimb sau să "îmbunătățesc" nimic la fața mea.
Așa că nu pot avea nici o părere. Fiecare face ce vrea.
De ce ar exista persoane care să fie contra?
Nu te obligă nimeni să faci ceea ce nu-ți place.
Nu e vaccin! laughing

| raMLesS explică (pentru Hammurabi):

"De ce ar exista persoane care să fie contra?"
Pentru ca am vazut pe yt comentarii care spuneau ca e un bullshit si ca tine doar de genetica si mi se pare o mare tampenie ce au spus pentru nu e asa deloc.

"Nu te obligă nimeni să faci ceea ce nu-ți place" Asa e, daca tu mergi cracanat si iti place sa mergi asa, mergi cum vrei pana la urma nu? Atat timp cat ai taria de caracter sa treci peste parerile oamenilor despre pozitionarea incorecta si nenaturala a picioarelor tale si daca tie iti place sa mergi asa, nu vad care ar fi problema.

| Hammurabi a răspuns (pentru raMLesS):

Ăia de pe YT nu sunt contra.
Sunt doar sceptici în privința rezultatelor.
Suedezul ăla săracul, spune că face chestia asta de mai mult de 2 ani și nu observă nici o corectură a fizionomiei.
Și eu îl înțeleg, dacă după 2 ani e tot "crăcănat".

| J0B0MAT a răspuns:

Numai eu nu știam ce e asta? Bătrânețea...

| Mayhem666 a răspuns:

E chestia pe care o faci cu limba nu?
Am incercat si eu, dar mi se pare prea complicat, nu pot sa-mi relaxez limba pe cerul gurii, mereu uit sa o tin acolo.

| raMLesS explică (pentru Mayhem666):

Eu mereu am tinut-o asa...
Ca sa reusesti trebuie sa ai o pozitie buna a capului (adica sa nu fie aplecat in fata, sa fie drept), si trebuie sa iti obisnuiesti putin limba cu miscarea... mesteca multa guma si preseaz-o cu limba de cerul gurii.
Incearca ca pe parcursul zilei sa o tii mereu pe cerul gurii, gandeste-te obsesiv la asta si o sa iti intre in reflex.
Si atentie ca nu trebuie sa tii doar varful limbii, spune cuvantul sing doar ca mai lungit si opreste-te fix inainte sa spui G.
Spui SiNNNNNN... (cu toata limba pe cerul gurii) si fa asta de multe ori pe zi pana cand iti intra miscarea in reflex.
Atat timp cat respiri pe nas si nu pe gura si faci ce ti-am spus, n-ar trebui sa dureze mai mult de o saptamana ca sa ajungi sa ai o pozitie corecta a limbii.