| alexandra85680 a întrebat:

Vreau sa merg în concediu cu părinții și fratele mai mic. În ce loc as putea merge la mare? Care e mai curata și mai frumosa. Eu as vrea Eforie Nord.(stam 6 zile) Mulțumesc
Voi unde spuneți ca e mai frumos?

4 răspunsuri:
| qest11 a răspuns:

Iti recomand orasul Constanta sau Mamaia. Pe plaja din CT majoritatea sunt localnici, plaja (latime vreo 250metri amenajata acum un an si ceva) si apa (anul asta am vazut delfini) mai curata decat in Costinesti. In CT ai ocazia sa mergi in fiecare seara in zona cazinoului pentru relaxare, ai acvariu, plus multe centre comerciale. Am stat aproape 2 saptamani in CT si mai merg inca o saptamana curand. Am mers si prin statiuni dar mi s-a parut sec, mai ales la Costinesti, unde am stat 3 ore. Mai poti merge spre Corbu, plaja oarecum pustie, drumuri foarte proaste, dar daca ai masina adecvata este o placere. Am fost si la mamaia, unde m-am dat si cu telecondola si am mers cu trenuletul.

| qest11 a răspuns (pentru qest11):

...m-am plimbat si cu vaporul, 15 lei de persoana, tot in CT, pe care il ei de prin zona cazinoului, acolo unde sunt parcate vaporasele.

| Adry05 a răspuns:

MAi bine mergeti in Saturn. Mi se pare mult mai ingrjita plaja.

| AFR81 a răspuns:

In Mamaia e, indiscutabil, cel mai frumos, insa si cel mai scump. Constanta ar fi a doua varianta, iar ce iti recomand eu, este sa vii in Mangalia. Chiar daca, din cauza primarului, orasul nu arata cum ar trebui, eu zic ca ramane un punct de referinta pentru litoralul romanesc. Venind aici, ai sansa sa vizitezi si celelalte statiuni (Saturn, Venus, Cap Aurora, Jupiter, Neptun, Olimp), care sunt foarte aproape si, daca doresti, poti merge si in Vama. Preturile sunt ok, locuitorii la fel, atractii turistice nu sunt foarte multe, timpul liber ai unde sa ti-l ocupi.