| AnastasiaAlexia a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Luna aceasta ma voi muta in Germania.Eu am 11 jumatate,sunt fata. Vreau sa stiu despre scoala,cum e invatamantul, Nu stiu daca acolo sunt pe clase ca in Romania.De exemplu Eu trec in a 6-a.Nu stiu daca acolo sunt diriginti, ma rog cred.ca ati inteles ce am vrut sa zic.
Nu vreau raspunsuri la caterinca.Dau funda celui mai util raspuns.

1 răspuns:
| Maria9931 a răspuns:

In toate tarile e aproximativ la fel...probabil ca nu au diriginti dar clasele sunt la fel...materia e aceeasi deci stai linistita, singurul lucru care nu cred ca e la fel e sistemul de notatie..stii tu la noi e cu numere si poate ca la ei e cu litere dar in rest eu zic ca e la fel, chiar mai bine ca in Romania.Am auzit ca e foarte fain la scolile lor (iti dai seama:Germania).Eu zic ca o sa te descurci poate cu limba un pic mai greu dar in rest e totul bine. Apropo eu trec pe a saptea.