| rosto a întrebat:

Urmeaza sa plec in Germania in doua saptamani cu Wizzair. Merg prima data cu avionul si am ceva emotii, dar nu in ce priveste calatoria, ci in ce priveste regulile de calatorie cu avionul. Mai exact, mi-am luat biletele de pe net, si urmeaza sa fac checkin-ulonline. A mai facut cineva astfel? Si daca se poate, ceva sfaturi pentru calatorie, ce considerati voi ca ar fi de ajutor. Merci!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Check-in-ul nu ai cum sa-l faci online. Check-in inseamna sa te prezinti la poarta anuntata, cu biletul si bagajele, sa declari ce ai in bagaje (daca ai ceva mai ciudat), sa ti se verifice bagajul de mana si cel de cala.
Asta se face cam cu 2 ore inainte de plecarea avionului.
In bagajul de mana, sa NU ai sticle mai mari de 100ml cu lichide, obiecte taioase (foarfece, *** de unghii, etc), bricheta/chibrituri, sprayuri.
In ce priveste calatoria, daca o faci ziua, fiind si prima cu avionul, n-o sa te plictisesti. Incearca sa prinzi un loc la geam ca sa poti vedea peisajul; e magnific! Chiar si noaptea!
Urmeaza indicatiile stewardesei, inchide telefonul daca si cand ti se spune. In rest...nimic deosebit fata de o calatorie cu autocarul. Drum Bun!

3 răspunsuri:
| rosto explică:

Ma refeream la chestia aceea cu printarea "biletului" de acasa happy merci pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi dilema o am si eu: de printat la dus e simplu dar, la intoarcere, banuiesc ca trebuie sa printez la vreun internet cafe sau la hotel. Curios este faptul ca la "rezervarile mele" scrie checkin online aeroport, pentru intoarcere.

| rosto explică:

Imi pare rau ca ai postat anonim, ti-as fi trimis privat cu detaliile.eu m-am si intors si te-as putea ajuta. la dus am dat alea printate de mine si a fost ok, la intors am fost prea praf si am uitat sa le scot asa ca am platit la aeroport 10 euro.