| Adyiasi96 a întrebat:

Urgent! Am titlu de calatorie de la ambasada pentru ca mi-a expirat buletinul. Maine am avionul spre Romania si trebuie sa fac checkin-ul la WizzAir. Dar nu am optiune "Travel document" ci doar "Passport" si "National ID".
Pe care din cele doua ar trebui sa o selectez? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia ta nu ai cum sa faci checkin-ul online, fiindca nu nici pasaport si nici national ID, asa ca mergi maine cu 1-2 ore inainte in aeroport si te prezinti la ghiseul unde ai zborul tau, si ei iti verifica documentele care le ai asupra ta, facand anumite verificari.
Daca este ceva suspcios ei vor suna Ambasada si te vor verifica, de aceea este nevoei sa ajungi foarte devreme in aerport, ca tu vei fii verificat "manual" si real.

2 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

Faci check in cu buletinul. Chiar si expirat. Sau mergi cu autocarul/vaporul/trenul.

| MauriceVega a răspuns:

This option typically refers to official travel documents, including the biodata page of your passport more at https://juniperinfo.com/passport-bio-page/, which you'll need for international travel like to Romania,