| perceive a întrebat:

vara asta merg pentru prima oara in vacanta in ankara, turcia! si mie cam frica, deoarece merg cu avionul si mi-e frica de ape, stiti voi, senzatia ca, cazi! cum e cand esti in avion? ce senzatie ai cand decoleaza? va rog sa imi ziceti mersi mult!

9 răspunsuri:
| roxanniku a răspuns:

O sa fie frumoslaughing)
adica o sa fie o senZAtie placuta, cand decoleaza o sa ai senzatia ca stomacul ti se intoarce pe doslaughing. dar in timpul zborului "plutesti" nici nu zici ca esti in aerbig grin. Daca drumul dureaza mai multe ore o sa si manancilaughing in avion... pe gratislaughing... iti recomand sa stai la geam:d

| IQOnly a răspuns:

Sa mergi cu un avion mai scump adica nu din acelea ieftine ca acelea nu sunt prea sigure. Dar stai linistita ca e super in avion.La decolare simti ca urci si ca respiri(cum sa iti spun eu...)de sus.De parca ti-ar veni sufletul in gat. Dar este in regula.

| smolnarkarina a răspuns:

Eu sunt de acord cu roxanniku si iti spun din proprie experienta doar ca eu am plecat in dubaihappy

| fly a răspuns:

Si eu am emotii in avion; imi duc cu mine mereu o sticla da apa plata; daca simt ca incep sa am emotii atunci beau si-mi trece.bineinteles incerc sa respir regulat si profund si ma delectez cu reviste, oricum e placut sa zbori cu avionul, iti da o senzatie minunata de libertate! Sa nu-ti fie frica! E demonstrat ca e mult mai probabil sa ai un accident cu masina decat unul in avion.Sa te distrezi!(Este ca si cand te dai pe leagan si te uiti inapoi cu capul.senzatia este egala.parca iti urca oarecum stomacul. dar e fain)

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Am mers prima data in octombrie anul trecut cu avionul si desi toata lumea imi spunea ca nu e chiar placut, as repeta experienta in fiecare zi!laughingStiai ca e mult mai mare probabilitatea sa ai accident de masina decat o prabusire cu avionul? Don´t worry, o sa iti placa! Pur si simplu trebuie sa nu te gandesti la asta, pur si simplu bucura-te ca te asteapta o vacanta, bucura-te de privelistea de deasupra norilor, e superb!

daniela
| daniela a răspuns:

La decolare te afunzi in scaun dare bine, la aterizare ai un gol in stomac. Dar a zbura e un vis

cami
| cami a răspuns:

Nu stiu de ce se spune ca avionul este cel mai SIGUR mijloc de transport. Cand cazi, pai te duci laughing asa cu masina, poate-poate mai scapi.
Ma rog, nu am fost cu avionul, dar cred ca e placut, ceva de neuitat, si stai calma, gandeste-te la vacanta pe care urmeaza sa ti-o petreci, si lasa pesimismul deoparte.

| Mariinaa a răspuns:

Pai cand incepe sa decoleze avionul o sa-ti fie putin frica senzatia cu stomacul laughing, dar totul e ok doar daca nu ai rau de inaltime dar daca ai nu te uita pe geam iti spun ca e super tare eu am mers de 17 ori pana acum si am fost tocmai in SUA care este mai departe decat Turciawinkingmult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu n-am fost dar e periculos ca se poate prabusi dar nu te teme invingeti teama fi curajoasa