| andreea00e a întrebat:

Vreau sa merg in Franta la anul.Voi avea 17 ani si cateva luni pe atunci. Merg neinsotita si vreau sa aflu de ce am nevoie, ce trebuie sa fac. Daca a mai fost cineva in aceasta situatie si poate sa imi dea mai multe informatii

Ce companii aeriene accepta un minor neinsotit? Cat valoreaza taxa pentru ca sunt neinsotita?

Pot merge doar cu procura de la ambii parinti sau e nevoie si de pasaport? Orice detalii mi-ar fi de folos

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge cu cartea de identitate, declaratia notariala a ambilor parinti (nu procura) si insotitor major. Acesta poate fi si personalul de bord de pe avion, majoritatea companiilor aeriene asigura acest serviciu, dar te poti uita pe site-urile lor oficiale pentru a afla sigur.