| Archangells a întrebat:

Vreau sa urc Kilimanjaro pentru o cauza umanitara. Cum as putea aduna bani de la firme, companii etc?

3 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Mergi la un ziar(la tv nu cred ca te primesc) sa te ajute ei cu relatiile care le au si poate ai noroc sa gasesti si sponsori.

| alessia5158 a răspuns:

Poti aduna bani pentru o cauza umanitara numai daca esti reprezentantul unei organizatii umanitare (fundatie sau ONG).

| mihai69 a răspuns:

Îți faci un ONG.
Îți faci pagini de popularizare pe FB, Instagram, Google+ etc.
Mergi cu toate datele „din poartă-n poartă" pe la firimele mari și / sau le trimiți mail-uri solicitând sponsorizare, fie cu bani, fie cu 2% din profit / venit.