| JustArmy a întrebat:

As vrea sa plec la munte intr-o excursie cu cortul pentru cateva zile. Dar nu am nici o idee unde as putea merge. As vrea o zona linistita, ferita de civilizatie, numai natura, cu paduri uriase, cu un lac sau un rau... daca stiti vreun loc asemanator prin carpati va rog sa imi spuneti si mie. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ReddishSunshine a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa ai parte de putina aventura ti-as sugera o locatie superba, in muntii Apuseni, mai precis in zona Padis. Poti sa faci o muuultime de trasee prin apropiere.De exemplu:Cheile Galbenei, Cascada Evantai, Poiana Florilor.Sa nu uit de niste pesteri care merita vazute : Cetatile Ponorului, Ghetarul Focul Viu, Caprut. etc. Sunt foarte multe obiective turistice in zona aceea dar ti-am prezentat doar ce am reusit sa vizitez vara trecuta(cam in 3-4 zile). Daca vrei sa stii mai multe detalii: http://www.arieseni-apuseni.ro/....../index.php
Sper ca ti-am fost de ajutor! Distractie maxima!

3 răspunsuri:
| SimpaticulSupranatural a răspuns:

Cumpara-ti o masinawinking

| TheHunter38 a răspuns:

Pe transfagarasean, sau in judetele sibiu, si brasov is multe paduri mari.Pe transfaga rasean ma duc si eu in iulie dar cu bicicleta., mai tot caut oameni car sa vina cu mine.

| Arekandera a răspuns:

Depinde in ce zona locuiesti tu.de exemplu poti merge pe ceahlau sau pe rarau.