| Dope a întrebat:

in data de 27 a lunii voi merge in vacanta la statiune. Am nevoie de ajutorul vostru sa-mi spuneti ce ar trebui sa contina bagajul. mai bine spuneti-mi voi ce v-ati luat cand ati fost in vacanta. si am geamantanul mare asa ca spuneti-mi multe chestii de luat. pupici :*!

3 răspunsuri:
| blackdragon_7370 a răspuns:

Depinde unde mergi in vacanta.(elementele bagajului pot fi putin diferite)Daca mergi intr-o statiune montana ar trebui sa iei: haine de vara, dar si cateva mai groase(hanorace + geaca),medicamente, produse pentru igiena personala, mai multe perechi de incaltari(nu prea au ce cauta pantofii cu toc in bagaj), papuci, costum de baie, prosoape, clame si elastice de prins parul, palete de badminton(sa nu te plictisesti), umbrela sau pelerina de ploaie, etc.

| Dope explică:

Vroiam sa spun ca marg la statiune ''de vara'' la geoagiu unde este strand
paaa

| HelăăuKitty a răspuns:

Trebuie sa-ti iei :

-dress de baie
-pantaloni scuri (mai multe perechi)
-un trening (daca este vreme rece )
-tricouri
-maieuri
-fustite
-rochite
-2 bluze

mai multe...