| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,

La Cascada Urlătoarea din Munții Bucegi ( orașul Bușteni) se poate ajunge si cu bicicleta? Vreau să îmi spună cineva care a mai fost fie pe jos sau cu bicicleta, cât de înclinat este drumul și cât de departe este cascada de oraș.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Este destul de dificil de mers pe jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Daniel323):

Între timp am planificat un traseu către cascada Urlătoarea într-o aplicație de drumeție. Oarecum un GPS off-line pentru drumeții pe bicicletă și nu numai. La categorie se încadrează la expert și anumite porțiuni în care va trebui sa merg pe lângă bicicletă. Mda... Am mai mers pe astfel de trasee expert only și au fost oarecum dificile. Urcarea a fost easy, dar coborâre prin altă parte în care se cerea downhill calumea, pământul foarte afânat, pietre mari și mici, derapa roata pe pietre și pământ. Și am prins o porțiune înclinată ca naiba încât abia am reușit sa cobor făcând asta pe lângă bicicletă. laughing nu aveam nici de ce sa ma țin, activam frânele la bicicletă și ma sprijienam în bicicletă laughing