| Ioanna_3840 a întrebat:

Buuuna! In vacanta de paste ma duc intr-o excursie in bulgaria cu profesori si colegi. Stie cineva daca pot trece de granita cu tigari? Nu de alta, dar acolo nu o sa ma descurc sa cumpar laughing. Merci merci. O seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
| annaliana a răspuns:

Am trecut de mai multe ori granita la bulgari, in drum spre Grecia.Iti spun sigur ca nu te controleaza nimeni in bagaje. Poti sa iei tigari. Oricum pe la popasuri(pe unde opreste autocarul)mai sunt si bulgari care stiu romaneste si primesc si bani romanesti.

7 răspunsuri:
| xXxTheBossxXx a răspuns:

Pai cu ce mergi in excursie? Ori cum, daca vrei sa treci de granita CU tigari, ascundele undeva.

| sanders a răspuns:

Normal doar nu crezi ca te opresc aia de la vama ca sa va controleze autocarul dar bine poate poate se intampla chestia asta dar nu va ia nimic va lasa sa treceti cu tigarile da sa nu fie mii de tigarirolling on the floorcum fac unii si le da o amenda de aia MARE. Fara frica si oricum daca te cazezi la un hotel poti sa vorbesti engleza ca inteleg aia

| Robert a răspuns:

Poti trece cu tigari, dar sa nu ai cartuse intregi.Si sa le declari daca t-i se cere asta pentru a nu t-i se confisca.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti trece, dar nu mai mult de 200 tigari(10 pachete). Numai bine!

| GeorgyPingu12 a răspuns:

Da normal...dar nu cu foarte multe.aia o sa creada ca faci contrabandalaughing. si sa stii ca in bulgaria au aproape la fel tigarile ca la noi.ia-ti si u cateva pachete si poate reusesti sa-ti iei de acolo.:*

| SebyBiz a răspuns:

Daca sunt cu timbru poti trece dar nu mai mult de un carton de persoana

| Sonyasss a răspuns:

Poti trece doar cu maxim 2 pachete de tigari! recent am facut calatorie si am trecut pe la granita de la russe. La granita ne-au oprit autocarul, ne-au controlat toate bagajele din cauza traficului de tigari.si chestia asta s-a intamplt cu toate autocarele si masinile care voiau sa treaca granita.