| marianbosu1111122222 a întrebat:

BUNA TPU!
Am 15 ani tocmai impliniti, iar parinti mi-au facut cadou o excursie la mare in Bulgaria bineinteles impreuna cu ei si cu inca cateva rude.As vrea sa stiu daca pot trece de granita doar cu buletinul

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tu doar cu buletinul, cateodata nici nu mai controleaza

| pietrean a răspuns:

DA! Poti trece doar cu buletinul cand esti insotit de parinti. Am fost de 7 ori in Bulgaria! Cand am fost cu nepotica, am avut nevoie de procura notariala, semnata de parintii ei.

| vangaelis a răspuns:

De asta trebuie sa se ocupe parintii tai. traieste-ti copilaria si vacanta.

| Generalul a răspuns:

Da, cu toate ca suntem tot in EU, nu facem parte din "spatiul schengen" deci trebuie pasaport.

| DixieIsCrazy a răspuns:

Iti trebuie pasaport

| puscasul a răspuns:

Da merge esti european

| marianbosu1111122222 explică:

As vrea sa stiu cat costa un pasaport pentru copil de 3 si un pasaport pentru un copil de 15?