Întrebare recomandată | xBlueEyes a întrebat:

Care ar fi timpul minim necesar într-un aeroport de escala? (de preferat MUC)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde daca trebuie sa ai grija singur de bagaj sau ai bilet continuu, intr un aeroport mare precum Munich cred ca 2 ore ar fi suficient sa nu ai probleme in al doilea caz.

| mihai69 a răspuns:

Timp minim necesar pentru ce? Pentru ca un pasager să prindă o cursă de legătură? Pentru avion ca să facă refuel și checkin pasagerilor pentru următorul segment? fii mai clar!

| xBlueEyes explică:

Am 1 ora și 15 minute escala în MUC

| xBlueEyes explică:

Si zbor cu aceeași companie aeriana (LH) și sunt în același terminal. Am timp, nu?

| xBlueEyes explică (pentru suntserios):

Nu ma ocup eu de bagaj. Se ocupa Lufthansa. Eu doar trebuie sa ma mut de la o poarta la alta ( care sunt de asemenea una langa alta, dupa cum vad aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Munich_Airport#Airlines_and_destinations )