| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai frumos loc din Romania?

16 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Dupa mine Bucovina cu minunatele sale manastiri, dar sa nu uitam nici Lacul sfanta Ana, Cheile Bicazului, Delta Dunarii sau zona Voineasa... si mai sunt multe pacat ca nu stim sa le punem in evidenta si sa le aratam si altora

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca Valea Oltului mi s-a parut cel mai frumos loc din Romania.

| andreutz a răspuns:

Cel mai frumos loc din Romania? hmm, pai e la mine ACASA...acum probabil te intrebi unde acasa...pai mai exact, Cheile Bicazului...Delta Dunarii...Defileul Jiului...Nordul Moldovei...Valea Oltului...Transfagarasanul...Statiunea Vidra... Cetatile dacice de la Sarmizegetusa... Poiana Brasov...Defileul Dunarii...Pestera Ursilor...mai vrei? pot sa iti scriu pana dimineata...de, asta e o mica parte din ce inseamna pentru mine acasa blushing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NORDUL MOLDOVEI.

cristian
| cristian a răspuns:

Rezervatia Delta Dunarii.

| Ecaterina a răspuns:

Rominia este bogata in locuri frumoase... dupa parerea mea orasul Sibiu.

| alexam a răspuns:

Locul in care te-ai nascut ( orasul, sau satul... ) chiar sunt curioasa daca iti place si ti se potriveste!

| sigmanet a răspuns:

Romania este o tara frumoasa cu foarte multe locuri unde se merita sa mergeti. Intr-un concurs incheiat foarte curand, Delta Dunarii a iesit ca fiind cea mai votata.

| dani9354 a răspuns:

Dupa mine cel mai frumos loc este in Bistrita Nasaud.Am calatorit in toata tara dar ca la Bistrita nu mior placut nici un loc.Este ceva aparte oamenii, te primesc cu bucurie si sunt gata sa-ti arate ce au mai bun si mai frumos

| Zoombe3 a răspuns:

Satul bunicilor mei.

| sergiu2525 a răspuns:

Tabara NAVODARI cu sigurantalaughing)apa curata plaja ingrijita, preturi mici, tempereaturi normale de plaja, oameni putini.perfect!

| yadora a răspuns:

Valea Oltului este superba; Poiana Marului la o ora de mers din Brasov totul ti se pare ca in povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acasa la mine. apoi :
barsana
defileul jiului
maramu
banatul
muntenia
ardealul
dobrogea
moldova
crisana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai frumos loc din romania esteeeeee, Romania.cati am intrebat eu din cei plecati, toti miau povestit lucruri frumoase din lumea aceasta, de peste tot. dar laurma -mi spuneau.bai, acasa e acasa.si le dau dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Transfagarasan

| Bibi_1569 a răspuns:

In tabara la mare....la Navodari e un loc super frumos