| balaton a întrebat:

Care e orasul vostru preferat din Romania? De ce?

Răspuns Câştigător
| gabriellas a răspuns:

Sibiul e un oras frumos. Plin de contraste. Cladirile vechi sunt de-a dreptul magnifice. Si situarea geografica este una fericita, in aproprierea muntilor Fagaras. Ar mai fi Sighisoara. N-are cum sa nu te incante cladirile cu iz medieval.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe: Roma, Napoli, Madrid, Barcelona...
Fiecare este f.frumos si...plin de romanii nostri!

| viorel2c a răspuns:

Intrebarea a mai fost si fiecare si-a cam zis orasul natal.Asa ca...toate au frumusetea lor intr-un fel sau altul.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

In afara de orasul natal, cel de rezidenta (pot fi diferite)... care are un loc aparte in sufletul cuiva, mai sunt si orase foarte frumoase cum ar fi spre exemplu : Iasi, Cluj Napoca, Sibiu... Daca stau sa ma gandesc bine - imi place Iasiul ca nu am fost de mult si am ramas cu nostalgia unui tei (al lui Eminescu), cu frumusetea unei zile insorite in Parcul Copou si minunatiile vazute atat in Palatul Culturii cat si la Mitropolie sau Biserica Trei Ierarhi... Imi place ca centrul este spatios. Imi plac mai multe. Totusi mi-a placut si Clujul cu stradutele intortocheate. Cu gradina botanica si aroma toamnei (cand am fost acolo). Imi place biblioteca judeteana de la Cluj. Ce pot spune... N-am stat atat de mult in Cluj ca si in Iasi.

| carmen_9743 a răspuns:

Bucuresti, pentru ca aici m-am nascut si n-as putea trai in linistea altui oras

| kinkyk a răspuns:

Medias. vizitati-l si veti intelege.

| LuS[z] a răspuns:

SIBIU.Este cel mai frumos oras! vizitati-l si va veti convinge ca nu mint

| monica_2766 a răspuns:

Eu zic k cel mai frumos oras este ramnicu valcea q toate k nu e un oras mare care e foarte frumos si curat...are s cele mai cunoscute statiuni balneoclimaterice cum ar fi:caciulata, calimanesti, olanesti...in rn vl intalnim si un nr fff mare de pesteri:pestera liliecilor (pestera sf grigore decapolitu, la manastirea bistrita)...muntii cozia care st fff frumosi, acolo mai e s manastirea turnu...sunt foarte multe obiective turistice de vizitat...asa ca dk aveti drum spre valcea nu ezitati so vizitati...calatorii placute

| bunica a răspuns:

Toate orasele sun frumoase la fel ca si mama lor ROMANIA.