| Lili_9060 a întrebat:

Care e orasul vostru preferat din Romania? Si de ce?

49 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Timisoara. love struck Este un oras foarte frumos, plin de oameni calzi, buni, deosebiti si clumbe cu flori big grin, si este al meu!

| Razvan a răspuns:

Nu sunt din Brasov dar orasul ala e chiar frumoshee hee

| Barajag a răspuns:

Orasul meu preferat? Pai desigur Arges, acolo am "n" barloagehee heeZona montana de acolo este superba, in plus am parte de liniste deplina, aer curatbig grin

| ines a răspuns:

Tulcea

| mihaa a răspuns:

Timisoara ca este orasul meu

| pengu a răspuns:

Timisoara love strucklove strucklove struck desi eu stau la peste 500 km laughing de acest loc ma leaga cea mai importanta persoana din viata mea. Alte alte motive ar fi faptul ca aici ma simt f linistita, mai bine decat acasa si fata de alte orase, Timisoara m-a impresionat cel mai tare (plin de flori, cladirile si-mi place tare dialectul de aicibig grin)

| darrio2007 a răspuns:

Braila. Orasul meu natal. Dar al tau?

| tania77 a răspuns:

Miercurea-Ciuc este orasul unde m-am nascut, copilarit si petrecut adolescenta, acolo am familia, rudele, prietenii si este un oras mic linistit si cu peisaje montane superbe. Of imi este dor de Ciucul meusad.

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Bucuresti!

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Barlad, orasul natal!

| Amrita a răspuns:

Bucuresti. e o persoana foarte importanta pentru mine acolo.

| alexa_4370 a răspuns:

Orasul meu :X Constantaa :X

| Mary Marry a răspuns:

Orasul meu natal-Bucuresti.
Adica e capitala tarii ce Dumnezeu?!?

| Mary Marry a răspuns:

Deci stai sa iti dau un raspuns complet.
Deci Bucuresti este orasul meu preferat(din acesta tara)deuarece este orasul meu natal, este capitala tarii, este mult mai modern, mai cunoscut in lume(adica daca te duci in Austria si spui ca esti din ''Bucharest'' atunci toata lumea v-a sti ca esti din Romania pe cand daca spui ca esti din Satu-Mare sau Vaslui nu prea isi v-a da nimeni seama decat dupa ce ai sa spui ca este un oras din Romania), are mai multe magazine, mai multe mall-uri, etc.
Ma rog se zice ca noi Bucuresteni, suntem mai fitzosi ca suntem din capitala si asa mai departe dar nu prea stiu ce sa zic despre asta. Poate asa o fi thinking

| Lorє๔คnค a răspuns:

Braila.Este un oras insemnifiant pentru altii, dar foarte important pentru mine

| Petronela a răspuns:

Brasov deoarece aici exista multe atractii turistice.

| cornel a răspuns:

Constanta

| cornel a răspuns:

Mai poate fi si brasov

| Shinen a răspuns:

Iasi, pentru ca este orasul meu natal.

| Aiurita a răspuns:

Alba Iulia. Deh, oras natal.
Si ar mai fi Cluj thinking

| ßέßέ a răspuns:

Traiasca orasul Iasi! laughing

| Sconcsiş a răspuns:

Arad

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Brasov, pentru ca este un oras turistic foarte vizitat. Si este orasul meu big grin. Al tau?

Pa, pa.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Timisoara. Ma mut acolo din octombrie si acum numar minutele pana atunci.

| andreeada a răspuns:

Orasul meu natal, acolo imi am radacinile si nu le pot nega niciodata deci orasul meu preferat este arges!

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Brasov, Constanta, Iasi

| NuAmHabar a răspuns:

Iasi, doar aicea m-am nascut!
Nu cred ca mi ar putea placea mai mult alt oras!tongue

| Iuly006 a răspuns:

Pitesti!
chiar daca eu stau intr-un alt oras la 300km departare imi place in Pitesti.In special centrul cu toate acele fantani arteziene.
P. S. Am rude in Pitesti!

| geo_1909 a răspuns:

Bucuresti ca aici e orasu meu natal si aici am multe amintiri bune si rele.multe amintiri, prieteni, familie, prietena etc...
funda plz!
care e orasu tau preferat bella?

| T a răspuns:

Constanta:X