| Coradrian a întrebat:

Care este cel mai frumos oras din Romania din pct. vostru de vedere? Care va place cel mai mult? Pt. mine orasul Brasov este cel mai frumos urmat de Sibiu pe locul 2, Timisoara pe 3, Rm Valcea pe 4, Piatra Neamt si Craiova pe 5 si restul...iar ca orase de suflet, sunt Rm Valcea orasul in care m-am nascut si locuiesc si in prezent si Craiova care are un farmec aparte si e totusi capitala Olteniei. Voi?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Sibiu
2.Arad
3.Cluj-Napoca
4.Brașov
Orașe de suflet confused
thinking Târgoviște *orașul în care m-am născut şi locuiesc în prezent*.
+București smug

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Clujul e cel mai frumos la bataie cu Brasovul si Sibiul. Alte orase superbe sunt Sighisoara, Targu Mures, Timisoara si Bistrita. Foarte frumoase sunt si Resita, Piata Neamt, Constanta, Hunedoara si Baia Mare.

| Dintrebare a răspuns:

Sighisoara, Brasov, Sibiu, Timisoara

| Alexandru_Sabin_1980 a răspuns:

1. Cluj
2. Sibiu
3. Iasi
4. Bucuresti

| OnuOnulică a răspuns:

Cluj, Sibiu și Ploiești.

| Bacemi a răspuns:

Sibiu cred. Nici Cluj nu e departe.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru OnuOnulică):

Daca Ploiestiul e un oras frumos eu ma spanzur cu cablu de la mouse.

| FlyGoVoyager a răspuns:

Mai adaugam Alba Iulia, Fagaras, sau Baia Mare (http://www.visitmaramures.ro/)

| LostInPark a răspuns:

Mie Tecuci si Roman mi se par niste orase cu mult peste media europeana.
Urmeaza in acest clasament, evident, Tulcea, Galati, Onesti(bine, acolo nimeni nu ti-a vazut portofelul, toate sunt virgine) Pascani, Caracal, Radauti, Adjud...
Deci eu incerc sa mi le amintesc pe alea unde vomitam, de cate ori intram in oras.Cireasa de pe tort ramane Barladul.
In Romania nu exista frumusete fratele meu, la noi exista doar capcane pentru turisti si justificari jalnice de fonduri.

| Sfetnicul a răspuns:

Uite aici Brașovul așa cum îți place ție: http://geografilia.blogspot.ro/2010/11/orasele-romaniei-ep-6-brasov.html