| SadBoyForever a întrebat:

De ce toata lumea din provincie tine la fotbal si cu echipele din capitala steaua, dinamo sau rapid? Adica, sunt oameni din Pitesti, Ploiesti, Constanta, Arad, Craiova, Baia Mare, Bacau, Piatra Neamt, Alba Iulia, Oradea, Brasov, Sibiu, Galati, Targu Jiu, Slatina, Iasi, Suceava, Timisoara, Ramnicu Valcea etc, care inloc sa tina cu echipele lor locale gen fc arges, petrolul, farul, uta, ceahlaul, fc Brasov, otelul, pandurii etc ei tin cu steaua, dinamo sau rapid.
Deci nedumerirea mea este urmatoarea: de ce toata lumea din provincie tine si cu echipele din Bucuresti( steaua, dinamo si rapid).
Nu mi se pare logic ca ei care sunt din provincie sa tina cu echipe din capitala!

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Niste p@n-ar*me de oameni.

6 răspunsuri:
| CalinPop a răspuns:

Eu sunt din Baia Mare si tin cu Steaua pentru ca asa tin de mic, iar tin si cu Baia Mare. Daca ajunge Baia Mare in liga I, nu mai tin cu Steaua si merg la meciurile lui Baia Mare.

| crs122 a răspuns:

Pentru ca echipele astea au traditie si eu sunt din constanta si tin si cu farul dar faru e liga 2a totusi tin cu steaua asa tin de mic!

| eusebiu99 a răspuns:

Deoarece asa vor ei nu poti sa-i obligi si eu de exemplu sunt din Iasi si ar trebui sa tin cu Poli Iasi dar eu tin cu Steaua deci este o mare nedumerire cum ziceai si tu...:*

| Teolps a răspuns:

Poate ca inainte sa apara cluburile din Iasi, Galati sau mai stiu eu ce..mai intai au fost Dinamo, Steaua.iar oamenii le-au indragit. Dar fii sigur ca 90% tin si cu echipa lor din localitate, dar sunt dinamovisti, stelisti..asa e la moda happy

| SadBoyForever explică (pentru Teolps):

Exista o vorba:

''Mai presusus de toate mandria de a sustine echipa din localitate''

Ai auzit de ea? Eu da si eu mereu voi tine cu echipa mea din localitate :X

| Petrolupu a răspuns:

Visezi cand vb de Ploiesti...TOT PLOIESTIUL TINE CU PETROLUL! D.P.