| alinamaria2107 a întrebat:

Care este diferenta dintre hostel si hotel?
Multumesc.winking
Poate dau funda :*

3 răspunsuri:
| bogdycounter a răspuns:

Hotel -este o instutitie unde oameni se cazeaza separat adica doar pe familie sau 2 prieteni
Hostel-este un hotel un stau in camere in jur de 4-6 persoane si sunt multe paturi etajate adica un apartament un imparti cu multi oameni necunoscuti

| Happyjump a răspuns:

Hostel-inseamna cămin
Hotel- stii deja ce e

| pietrean a răspuns:

HOTEL=un stabiliment unde se rezerva camera(o cladire cu mai multe etaje), care ofera servicii doar de cazare, sau cazare si masa.Sunt catalogate cu numar de stele(1-5stele).
HOSTEL=o unitate de cazare pentru turistii cu buget restrans,unde se rezerva doar patul,cu camere comune,adica sunt mai multe paturi intr-o camera,baie pentru mai multe camere,paturile fiind supraetajate, bucatarie comuna, unde iti pregatesti singur mancarea, o camera pentru relaxare, ce trebuie sa aiba si televizor.