| Sawarekh a întrebat:

Am acces intr-un hotel/hostel daca este cineva care a platit o camera?

De exemplu, vorbesc cu o tipa din korea si sta 1 luna aici, daca m-ar chema la hotel, trebuie sa platesc? Sau se poate doar cu actul de identitate?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te cheamă la hotel în vizită în timpul zilei, e una. Dacă a plătit o cameră dublă pentru două persoane, poți sta acolo, dar
va trebui să respecți regula hotelieră să te înregistrezi la recepție. Altfel, nu ai ce căuta acolo peste noapte.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ea a plătit o camera dubla și sta singura te poate aduce, altfel nu prea ai ce caută acolo.