| SingleForOne a întrebat:

Care este pretul pe kg pentru bagajele de mana care depasesc 10kg?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca bagajul de mana depaseste masurile de: 55 x 40 x 20 cm si depasesc 10 kg, ti-l directeaza spre cala si te pun sa platesti greautatea lui completa.
Pretul difera de la companie aeriana la companie aeriana.
Unii cer au pretul inclus in bilet pentru 1 bagaj de cala, altii percep $20 sau chiar $80/ pe kilogram.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Diferă de la un transportator la altul

| mihai69 a răspuns:

Depinde de compania de transport aerian.
Dar în general nu e cântărit. Totul e să nu se vadă de la o poștă ca are 100 kg... Sunt foarte atenți însă la dimensiuni! ai grijă să încapă în calibrul de bagaj de mână de la check-in!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La tren, la avion, la autobuz? Le ce transportator? Cum se numeste?

| Nuzicnume a răspuns (pentru mihai69):

La wizz cum e?