| Florin12701990 a întrebat:

Care este tara care v-a fascinat cu adevarat si in care v-ar plăcea sa traiti? de ce? Dau Funda pentru răspunsuri sincere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elvetia claaaaar...crede-ma ca am fost prin foarte multe tari dar nici care nu e ca Elvetia :X

25 răspunsuri:
| Danielbc a răspuns:

America,de ce? pentru ca au o alta mentalitate si e foarte frumos acolo

| K1ndeR10 a răspuns:

New York

| deyutza135 a răspuns:

In Romania deoarece aici mam nascut aici am crescut aici au muncit stramosi mei, dumnezeu aici a vrut sa ma nasc si sa traiesc nu este o tara perfecta dar este tara mea si daca vreau o s-o fac perfecta degeaba rade franta de noi tara asta e mult mai superioara decat toate

| Dash a răspuns:

Japonia
- Cea mai tare tecnologie
- Internet Everywhere
- Mancare buna
- Manga/anime, roboti, ninja, samurai
Si cel mai important oameni de treaba.

| mixxjim a răspuns:

Iti spun eu, tara mai fascinanta ca Romania nu exista laughing toate celelalte sunt ingrozitor de plictisitoare, nu mi-ar placea deloc sa traiesc in alta parte, am incercat si-am crezut ca o sa mor de plictiseala laughing

| Elvina a răspuns:

SUA, ca sa pot trai visul american.

| mixxjim a răspuns (pentru Elvina):

Chiar nu stiu, intreb pe bune, cam care este visul american?

| Elvina a răspuns (pentru mixxjim):

Sa traiesc libera, intr-o tara in care nimeni nu ma cunoaste, sa am bani, sa fii fericita, sa calatoresc.

| Pimpux a răspuns (pentru K1ndeR10):

New York e tara? De cand?

| alyx a răspuns:

Qatar

| cei7pitici a răspuns:

Israel.Vrei distractie te duci la Tel Aviv esti religios mergi in Ierusalim faci mai putin de 3 ore. Israelul are vegetatie luxurianta, un peisaj spectaculos de desert, plaje intinse, o mare unica in lume in care nu te poti scufunda, o istorie multimilenara consemnate in cartile sfinte ale lumii si multe monumente care o adeveresc.Aici se afla cel mai vechi oras din lume Ierihon.Eu va recomand sa vizitati Israel-ul cat inca mai este pace pentru ca daca va mai incepe un al treilea razboi mondial din inima Iasraelului va porni. Sper sa nu se intample asta niciodata.Eu mi-asi dori sa ma mut acolo dar demersurile pentru acte se fac foarte greu. Vizitati Israelul! Shalom!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Danielbc):

Mentalitate toti o au diferita fata de romani...si crede-ma ca nu e deloc cum crezi!

| Florin12701990 explică:

Exact așa si eu am vizitat lumea in lung si in lat dar Elveția mi-a plăcut in mod deosebit.

| mixxjim a răspuns (pentru Elvina):

Pai cine te impiedica sa faci toate astea si in Romania? esti chiar asa de cunoscuta si nu poti face nimic din cauza asta?

| W3R4 a răspuns:

Turcia! love struck
Am fost de doua ori,si chiar as mai vrea sa merg,e o tara foarte frumoasa!
Cand am fost ultima data,am vizitat Moscheea Albastra,din Istanbul.
Dupa care,am colindat tot orasul,la "shoping" (sti cum e cu fetele astea,cand au ocazia,nu mai stau pe ganduri)
Iar seara,am facut o plimbare cu vaporasul, pe Marea Marmara...
In afara de Istanbul, am mai vizitat si orasul Bosfor, dar niciun oras nu se compara cu Istanbulul!
In concluzie:
Tuircia, seni seviyorum! love struck

| Danielbc a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu de unde stii ca nu e cum cred? ai stat acolo? cunosti americani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Danielbc):

Da cunosc americani...de stat nu am stat foarte mult!
In schimb Elvetia e mortala!

| Danielbc a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am stat destul acolo.cum ai tu ce ai cu elvetia asa am eu ce am cu americalaughingnici un popor nu seamana cu altul in privinta mentalitatii acum depinde ce fel de mentalitate preferihappyoricum fiecare om are dreptul la o opinie

| Elvina a răspuns (pentru mixxjim):

Nu pot sa fac asta in Romania caci nu sunt cladirile de acolo, peisajele de acolo, sistemul de gandire e diferit, scolile, spitalele, judecatoriile sunt altfel.

| pwp a răspuns:

Italia love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Danielbc):

Da...mie sincer nu mi-a placut nu stiu de ce...pur si simplu nu e pentru mine!

| KellyGreen a răspuns:

Cu siguranta in Elvetia, nu ma intreba de ce mi-a placut asa mult, pur si simplu de cand am pus piciorul acolo m-a fascinat frumusetea tarii, oameni de acolo care sincera sa fiu mi s-au parut foarte de treba, si am avut parte deo intampinare foarte frumoasa de mai mare dragul sa te rentorci acolo.

| Skillisallineed a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ai obtinut viza? big grin

| Skillisallineed a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ai obtinut viza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Skillisallineed):

De turist...pe 5 ani!
Am facut programarea la ambasada! Acum depinde si de ei ca pot sa iti gaseasca motiv sa nu iti puna viza in orice, depinde si in ce zi ii prinzi! ...de exemplu cineva a facut marea prostie sa participe la loteria vizelor si nu a castigat si s-a dus sa isi puna viza! in veacu veciilor nu mai primeste el viza ca deja o avut intentie de emigrarelaughing))