| lplostonyou a întrebat:

V-ar placea sa traiti intr-o tara lipsita de smecheri si smecherii? Daca da, de ce, daca nu de ce?

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Normal ca da. Mi-ar place ca omul sa fie om, nu smecher, parsiv, hot etc.In mod normal, omul a fost creat ca sa fie bun, sa faca bine, nu sa fie smecher si sa faca smecherii. Dar cum in zilele noastre, nu mai este nimic normal...

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fiecare tara cu "specimenele ei". Numai ca in Romania s-a rasturnat carul cu piti/coca/sucari/talentati/valorosi/sexy/hot. Faptul asta ma amuza la maxim cand aud discutii gen:"noi putem schimba ceva din mentalitatea asta eronata". Gogosi de tufa.Omul e cum e. Punct

| flower a răspuns:

Hahaha...defineste "smecherie"...nu stiu la ce te-ai gandit tu, dar smecheriile nu vor disparea niciodata, pentru ca sunt VITALE. Daca cunosti tu vreo persoana care sa nu fi facut macar o smecherie in viata ei, pune-i poza la categ '' cei mai cinstiti oameni de pe planeta''.stai, ca o astfel de categ nu prea exista lol.Helloo, toti suntem mai mult sau mai putin niste ''smecheri'' care fac ''smecherii'' mai mari sau mai mici!

| lplostonyou explică:

Apropo de ``farmec aparte`` dar nu consideri ca tocmai din cauza acestui ``farmec aparte``sintem printre ultimele tari in ceace priveste dezvoltarea economica si a nivelului de civilizatie a oamenilor.Crede-ma am umblat si eu prin citeva tari, acum dau numai un exemplu, am fost prin Viena nu am vazut hirtiute aruncate pe jos, dar nici nu am aruncat eu niste hirtiute, de dragul de a le vedea pe jos, deoarece eu nici aici in Romania nu-mi permit sa arunc mizerie pe jos. Dar eu sint de parere ca civilizatia se dobindeste prin educatie si respect si nu prin impunere. Poti sa-l bagi la puscarie pe acela care a aruncat hirtiute pe jos ca tot nu va fi capabil sa inteleaga gestul care la facut, ca nu e frumos si nu e bine, daca nu-i respecta pe cei din jur inseamna ca nu se respecta nici pe sine.

| ShaKuri a răspuns:

NU. Romania... are un farmec aparte. care mi-a lipsit cat am fost prin alte tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibil de gasit pentru ca, daca ai observat, in toate tarile sint indivizi care isi inchipuie in creierul lor infim ca sint centrul universului si nu observa ca sint impinsi la marginea societatii... Poate te referi la tara noastra unde smecheriile si smenarii sint la nivel inalt.Aici iti dau dreptate raspunzindu-ti ca mi-ar place enorm fara smecheri acolo sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Mi-ar place sa traiesc intr-o Romanie lipsita de smecheri si smecherii! Pentru ca Romania este tara mea preferata! Abia astept ziua in care vor dispare smecherii si smecheriile lor si romanii vor face TOTUL cu pasiune si solidaritate, stoparea coruptiei incepand cu a nu mai da bacsis sau alte "cadouri"/"plati" la nimeni! dar TU ce raspuns dai la intrebarea ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sunt aia? smecheri? ca dupa cum suna sunt niste ...subdezvoltati? pai nu mi-ar place. mi-ar place intr-o tara de oameni demni, harnici, inteligenti care stiu sa faca totul cum trebuie pentru interesul si bunastarea generala.nu intr-un stup de albine. dar ceva asemanator.